fbpx

Entroido de Ourense, Seixalvo e As Eiroás 2019. Programa completo

Compárteo!

21 Febreiro, 2019 Todo o día

Ourense. Varios espazos.

Ourense

  • Localidade

    Ourense

ENTROIDO DE OURENSE

Descarga aquí o ficheiro en formato .pdf co programa completo: Programa Entroido Ourense 2019

XOVES, 21 DE FEBREIRO

Xoves de compadres

Regueifas e loitas tradicionais

PROGRAMACIÓN ENTROIDO 2019

Hora: 11.30 h
Lugar: Praza Maior
Organiza: Concellaría de Educación

XOVES, 28 DE FEBREIRO

Xoves de comadres

Regueifas e loitas tradicionais

Hora: 11.30 h
Lugar: Praza Maior
Organiza: Concellaría de Educación

PREGÓN a cargo de Xosé Antonio Touriñán
… e a continuación BAILE coa orquestra AMÉRICA Hora: 00.00 h
Lugar: Praza Maior
Aforo Limitado

ANIMACIÓN DE RÚA

Trópico de Grelos e Brassica Rapa

Hora: 00.00 h
Lugar: rúas da cidade

SESIÓN DJ NOITE DE COMADRES

Hora: 00.30 h
Lugar: Praza do Correxidor

VENRES, 1 DE MARZO

ANIMACIÓN DE RÚA

Trópico de Grelos, Támega e Os Caliqueños
Hora: 20.30 h
Noroeste, Mekánika, Alambique, Dr. Anchoa, Festicultores e Nova terra de Trives Hora: 00.00 h
Lugar: rúas da cidade

SESIÓN DJ

Hora: 00.30 h
Lugar: Praza do Correxidor

SÁBADO, 2 DE MARZO

ANIMACIÓN DE RÚA

Alambique e Os Caliqueños

Hora:12.30 h
Aperta, Castro Bello e Os perqtores
Hora:20.30 h
Mucha marcha, Dr. Anchoa, Europa, Noroeste, Trópico de Grelos e Sorcha Hora:00.00 h
Lugar: rúas da cidade

FESTA INFANTIL

“Cé, O home orquestra”

Hora: de 17.30 h a 19.00 h Lugar: Praza das Mercedes

BAILE coa orquestra NEW YORK Hora: 00.30 h
Lugar: Praza Maior
Aforo Limitado

SESIÓN DJ

Hora: 00.30 h
Lugar: Praza do Correxidor

DOMINGO, 3 DE MARZO

ANIMACIÓN DE RÚA

Mucha Marcha e Lou band

Hora: 12h30
Lugar: rúas da cidade

DESFILE DE COMPARSAS E CARROZAS

Desfile de comparsas e carrozas coa actuación das charangas Dr. Anchoa, CLK, Albor e Castro Bello
Hora: 17.00 h
Percorrido: Saída das Lagoas, rúa Curros Enríquez, Xoan XXIII, rúa Progreso, Doutor Marañón, Praza Maior

BAILE coa orquestra CAPITOL Hora: 18.30 h
Lugar: Praza Maior
Aforo Limitado

CONCURSO REI/RAÍÑA DO ENTROIDO 2019

Toda a xente que queira participar que se achegue ao Concello, continuaremos coa ENTREGA DE PREMIOS ás persoas gañadoras do Concurso de Comparsas e Carrozas para rematar coa coroación do Rei ou Raíña deste ano polo rei do Entroido 2018
Hora: 19.30 h
Lugar: Praza Maior

LUNS , 4 DE MARZO

ANIMACIÓN DE RÚA

Castro bello e Albor
Hora: 12.30 h
Os Caliqueños, Sorcha e a Fanfarria Taquikardia
Hora: 20.30 h
Noroeste, Mucha Marcha, Dr. Anchoa, Aperta, Europa e Trópico de Grelos Hora: 00.00 h
Lugar: rúas da cidade

FESTA INFANTIL

Musicleta

Hora: de 17.30 h a 19.00 h Lugar: Praza das Mercedes

BAILE coa orquestra FINISTERRE Hora: 00.30 h
Lugar: Praza Maior
Aforo Limitado

SESIÓN DJ

Hora: 00.30 h
Lugar: Praza do Correxidor

MARTES, 5 DE MARZO

Martes de Entroido

ANIMACIÓN DE RÚA

Lou band e Albor
Hora: 12.30 h
Nova Terra de Trives, Mucha Marcha e CLK. Hora: 20.30 h
Lugar: rúas da cidade

BAILE coa orquestra DE MODA Hora: 19.00 h
Lugar: Praza Maior
Aforo Limitado

MÉRCORES, 6 DE MARZO

ENTERRO DA SARDIÑA

Concentración na Praza Maior, as carpideiras acompañarán a Sardiña ao longo do percorrido, o cortexo fúnebre irá amenizado pola charanga Nova Terra de Trives
Hora: 20.00 h

Percorrido: Saída da Praza Maior, Lamas Carvajal, rúa do Paseo, Parque de San Lázaro, Sto Domingo, Lepanto, Xoán de Austria, praza de Santa Eufemia, Lamas Carvajal e remate na Praza Maior coa queima da Sardiña.

ENTROIDO DAS EIROÁS – FESTA DA PITA

17 de febreiro
DOMINGO FARELEIRO
Pola mañá recepción do Meco polas autoridades do barrio Desde as 17.00h farelo na praza coa charanga Sorcha

24 DE FEBREIRO
DOMINGO OLEIRO
Ás 17 h, aproximadamente, chegada das Olas á praza. Xogo das olas coa Charanga Alambique
2 de MARZO
SÁBADO DE ENTROIDO
Entre lusco e fusco.- Folión do Entroido
5 DE MARZO
MARTES DE ENTROIDO
Pola mañá.-Ruada con máscaras e música
13.00 h Voda da Pita
Xantar dos noivos
(Apuntarse no Bar da Comisión antes do Domino Oleiro) Baile de disfraces coa orquestra CAFÉ OLÉ
Concursos e pasarelas de disfraces
A partir das 21.00h.-Queima do meco

ENTROIDO DE SEIXALBO – PAQUITA E NICANOR

24 DE FEBREIRO (DOMINGO OLEIRO)

17.00 h Praza Maior: Chegan Paquita e Nicanor 17.15 h Ruada coa Charanga Vai de Baile

18.15 h Pregón a cargo dos “Entroideiros insignes” 18.30h Olas e piñatas para a chavalada
20.00h Chocolatada e fin de festa
27 DE FEBREIRO (MÉRCORES DA CHAVALADA) 12.00 h Xogo das olas no patio do CEIP de Seixalbo 1 DE MARZO (VENRES DA CHAVALADA)

11.00h Desfile pola vila das comparsas do CEIP de Seixalbo coa charanga Ruídos de Seixalbo 3 DE MARZO (DOMINGO DE ENTROIDO)
12.30h Ruada coa charanga Equipo B
14.00h Cocido Bacanal- Enchente Monumental na Praza de Paquita e Nicanor (Barreiros) 16.00h Baile de máscaras coa charanga Equipo B

17.30 h Festa Rachada coa Orquestra NEBRASKA

19.00h Entrega de Lacóns con Grelos ás máscaras máis nova, vella, orixinal e numerosa.

19.30h Festa Rachada coa Orquestra NEBRASKA

5 DE MARZO: MARTES DE ENTROIDO

17.00 h Desfile de Entroido desde Os Barreiros (Praza de Paquita e Nicanor) acompañado polas Charangas Mucha Marcha e Europa

18.00 h Actuación de comparsas na Praza Maior: Dálle Dálle (Infantil), Larpeiros de Troula, Comparsa dos Paquita, Panduriños do Roberto (e as que se apunten)

19.00 h Festa rachada coas charangas Mucha Marcha e Europa e 20.30 Queima dos Mecos e ritual de entrega para o vindeiro Entroido

6 DE MARZO: ENTERRO DA SARDIÑA
22.30 h Procesión e Enterro da Sardiña. (Prégase loito rigoroso). Parque da Infesta

ENTROIDO ASOC. CULTURAL – FREI CANEDO DA PONTE

28 DE FEBREIRO 

XOVES DE COMADRES

Cea / baile na sede da confraría para todas as comadres da Ponte e acompañantes amenizado polo DÚO ASES (os homes obrigatorio vir disfrazados de muller)

2 DE MARZO
SÁBADO DE ENTROIDO
23.30 h Baile de disfraces a cargo do grupo orquestral FUTURO
3 DE MARZO
DOMINGO DE ENTROIDO
12.00 h Sesión vermú co DÚO ASES
13.00 h Gran papatoria con CARNE AO CALDEIRO, POLBO, PAN E VIÑO
20.30 h Concerto de Rock a cargo dos grupos do barrio: 80 Voltios e The Downside

4 DE MARZO
LUNS DE ENTROIDO
(Día grande de Frei Canedo)
18.00 h Charanga e ruada para a xuntanza dos frades ao redor da Capela
19.30 h Comezo dos solemnes actos con:

– Presentación
– Purificación do lugar co “POTEFUMEIRO”
– Sermón a cargo de Paco Gallego e Manuel Varela – Bendición dos novos confrades

20.15 h Saída da solemne procesión polas rúas da Ponte

22.00 h Xuntanza nos solemnes comedores para honrar a FREI CANEDO cunha cea na Ponte Romana, para confrades acompañantes e amizades.

23.30 h Comezo do baile de disfraces a cargo do grupo orquestral FUTURO (ata as 04.00h)

Este sitio web utiliza cookies. Debes aceptar o seu uso para seguir navegando por el + info

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close